Památky a zajímavosti

Památky a zajímavosti v okolí Lednice

Okolí Lednice je zasazené do pěkné přírody a určitě vás zaujme i množství historických památek a dalších zajímavých míst. Uveďme si alespoň některé z těch, které „potkáte“, vydáte-li se na pěší túru Lednicko-valtickým areálem.

Zámek Lednice 

Zámek Lednice patří mezi nekrásnější v České republice. Byl vystavěn v 16. století v renesančním stylu. V současnosti jde o novogotickou památku. Dnešní podobu získal v polovině 19. století. Jeho historie se pojí s rodem Lichtenštejnů, stejně jako další stavby v Lednicko-valtickém areálu. Více informací o zámku Lednice se dočte zde

Valtice

Ve Valticích se rozprostírá barokní zámek, který byl stejně jako Lednice v majetku rodu Lichtenštejnů. Projděte si tu zajímavé expozice související s uvedeným šlechtickým rodem a prohlédnete si zajímavé artefakty. Za prohlídku stojí i zámecký sklep, který je nejstarší ve Valticích. Dozvíte se v něm více o vinařství

Minaret

Minaret se nachází v areálu zámeckého parku Lednice. Jde o rozhlednu, která vám nabídne pěkný pohled do okolí. Jedná se o nejstarší rozhlednu u nás a zároveň jede o jediný minaret v České republice. Sahá do výšky 62 metrů. Na zdech a podlahách si prohlédnete maurské kresby a nápisy.

Dianin chrám (Randez-vous)

Dianin chrám neboli Randez-vous je lovecký zámeček nedaleko Valtic. Jde o empírovou stavbu z počátku 19. století. Má podobu vítězného oblouku starověkého Říma a byl vystavěn na počest vojevůdce napoleonských válek Jana I. Josefa z Lichtenštejna.   

Kolonáda na Rajstně

Kolonáda na Rajstně představuje romantický klasicistní gloriet. Je tvořená 24 sloupy s korintskými hlavicemi. Uprostřed opět vidíme tvar motivovaný vítězným obloukem. Na střeše je vyhlídková plošina. Podívejte se odtud do okolí.

Z dalších drobných staveb si ještě uveďme Tři Grácie, zámeček Lány, zámeček Pohansko, Kapli sv. Huberta, Janův hrad, Apollonův chrám... Zkrátka je na co se dívat. Jakou turistickou trasu se vydáte prozkoumávat Lednicko-valtický areál vy?

 
19.3.2015

Vážení návštěvníci, vítejte na nově spuštěném webu hotelu Princess v Lednici. Připravili jsme pro vás nové internetové stránky, kde naleznete náš kompletní přehled pokojů, aktuální informace, ceník ubytování, fotogalerii našeho hotelu a samozřejmě veškeré kontaktní údaje.

+

Rychlá rezervace ubytování - zjištění termínu

Odesláním tohoto formuláře vytvoříte předrezervaci ubytování ve zvoleném termínu.
Po zpracování Vás budeme kontaktovat.

Hotel Princess rychlý kontakt

21. dubna 717
691 44 Lednice
Česká republika

Tel.: +420 775 877 778
e-mail: info@hotelprincess.cz

Kudy k nám


21. dubna 717, 691 44 Lednice


Copyright © 2024 H-Princ s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Stránky vytvořilo studio: Pixel Design | Home | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek