Za vínem na Jižní Moravu

Za výborným vínem na jižní Moravu

Každý opravdový milovník vína by si alespoň jednou měl udělat výlet do vinařského ráje - na jižní Moravu. Dejte si víno přímo „u zdroje“, nejlépe v nějakém vinném sklípku. 

Jižní Morava = Oblíbená vinařská oblast

Na jižní Moravy najdeme přes 90 % vinic z celé České republiky. Tato lokalita se dělí na čtyři vinařské podoblasti - mikulovskou, slováckou, velkopavlovickou a znojemskou. Zahrnují obrovské množství vinic, na kterých se pěstují vynikající odrůdy bílých, červených i růžových vín.

Kde jinde ochutnávat víno než v některém z vinařských sklípků? Vydejte se do nějakého. Pochutnáte si na víně, případně i na dalším tradičním pohoštění (klobásy, sýr, koláče) a určitě vás pohltí i ona klasická atmosféra vinného sklepa se vším, co k ní patří. 

Propojte víno s turistikou

Jistě rádi posedíte v nějaké vinárně či přímo ve sklípku, ale také to chce si trošku provětrat hlavu. Pokud se chcete celkově o vínu dozvědět více než jen, jak chutná, vydejte se po některé z vinařských naučných stezek na jižní Moravě. 

Co třeba Naučná vinařská stezka Valtice? Zjistíte, jak se pěstuje vinná réva, jaká je historie vinařství, ale také si přiblížíte historické památky v blízkosti stezky a další zajímavosti. 

Trasa začíná v blízkosti zámku Lednice, je dlouhá 5 km a samozřejmě si ji můžete projet i na kole. 

Celý Lednicko-Valtický areál má co nabídnout. Díky působivým památkám a krásné přírodě je vyhledávaným místem nejen příznivců vín, ale i pěších turistů. Raději jezdíte na kole? Projeďte se po Lednicko-valtických cyklostezkách

Na jižní Moravě najdete i další turistické stezky inspirované tématikou vína, například Vinařská naučná stezka Mikulov, Vinařská stezka obce Němčičky atd.

Víno z jižní Moravy si vychutná každý příznivec tohoto lahodného moku. A ještě se tu o něm dozvíte spoustu zajímavých informací. Tak na zdraví!

19.3.2015

Vážení návštěvníci, vítejte na nově spuštěném webu hotelu Princess v Lednici. Připravili jsme pro vás nové internetové stránky, kde naleznete náš kompletní přehled pokojů, aktuální informace, ceník ubytování, fotogalerii našeho hotelu a samozřejmě veškeré kontaktní údaje.

+

Rychlá rezervace ubytování - zjištění termínu

Odesláním tohoto formuláře vytvoříte předrezervaci ubytování ve zvoleném termínu.
Po zpracování Vás budeme kontaktovat.

Hotel Princess rychlý kontakt

21. dubna 717
691 44 Lednice
Česká republika

Tel.: +420 775 877 778
e-mail: info@hotelprincess.cz

Kudy k nám


21. dubna 717, 691 44 Lednice


Copyright © 2023 H-Princ s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Stránky vytvořilo studio: Pixel Design | Home | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek