Pěší turistika v Lednici a okolí

Pěší turistika v okolí Lednice

Máte rádi kratší pěší výlety, nebo se nebojíte ani celodenní túry? Tak jako tak na vás čeká v okolí Lednice mnoho turistických cílů. Jakou trasou se k nim vypravíte vy? Co třeba z Lednic do Valtic nebo do CHKO Pálava?

Turistická trasa z Lednice do Valtic

Oblíbenou turistickou trasou, které si může projít v okolí Lednice, je trasa z Lednice do Valtic. Jde o nenáročnou trasu dlouhou necelých 15 km. Začínáte přímo u zámku v Lednici, a protože jde skutečně o krásný zámek, doporučujeme jeho prohlídku ještě před cestou. 

Od zámku se určitě projděte k Minaretu. Dostanete se sem zámeckým parkem po naučné stezce. Abyste mohli pokračovat v cestě do Valtic, vraťte se zpět k zámku. Nemusíte však jít stejnou cestou. 

Od zámku pokračujte na náměstí. Zde se napojíte na červenou turistickou stezku a vydáte se k zajímavým místům, např. Nový Dvůr, U Tří grácií, Randez-vous, kaplička Svaté Anny atd. Projdete se mimo jiné Ladenskou alejí a svůj výlet zakončíte ve Valticích - a opět u zámku. Více informací o některých památkách této trasy, se dozvíte zde

Kam ještě za pěší turistikou

Prošli jste se z Lednice do Valtic, nebo už tuto stezku znáte, a chcete další tipy na výlet? Mnohé příležitosti pro pěší turistiku vám nabízí CHKO Pálava, která navazuje na Lednicko-valtický areál. Oblíbená trasa pěších turistů je po hřebenu Pálavy z Mikulova do Popic. Pokud rádi poznáváte architektonické památky, projděte si Mikulov. Mimo jiné tu také můžete ochutnat víno v některém z vinných sklípků. Nezapomínejme, že jižní Morava je oblíbenou vinařskou oblastí

Při procházce Pálavou vás čekají četné zajímavé turistické cíle, např. Jeskyně na Turoldu, Stolová hora, Sirotčí Hrádek, skalní masiv Děvín atd.

Opravdový příznivec pěší turistiky si najdete vhodné turistické cíle takřka kdekoliv. Pokud však budete na jižní Moravě, s jejich hledáním práci mít nebudete.  

 
19.3.2015

Vážení návštěvníci, vítejte na nově spuštěném webu hotelu Princess v Lednici. Připravili jsme pro vás nové internetové stránky, kde naleznete náš kompletní přehled pokojů, aktuální informace, ceník ubytování, fotogalerii našeho hotelu a samozřejmě veškeré kontaktní údaje.

+

Rychlá rezervace ubytování - zjištění termínu

Odesláním tohoto formuláře vytvoříte předrezervaci ubytování ve zvoleném termínu.
Po zpracování Vás budeme kontaktovat.

Hotel Princess rychlý kontakt

21. dubna 717
691 44 Lednice
Česká republika

Tel.: +420 775 877 778
e-mail: info@hotelprincess.cz

Kudy k nám


21. dubna 717, 691 44 Lednice


Copyright © 2023 H-Princ s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Stránky vytvořilo studio: Pixel Design | Home | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek