Výlety na kole v okolí Lednice

Projeďte si Lednicko-valtický areál na kole

Když se řekne cykloturistika a jižní Morava, většině zasvěceným se (mimo jiné) automaticky vybaví Lednicko-valtický areál. Pokud se i vy chystáte na jižní Moravě jezdit na kole, rozhodně si ho nenechte ujít.

Cyklostezky v oblasti Lednicko-valtického areálu

Na průzkum Lednicko-valtického areálu se vydáte po tzv. „Lichtenštejnských stezkách“. Mají žluté označení s rodovým erbem Lichtenštejnů, kteří většinu z historických skvostů, jež kolem sebe uvidíte, vytvořili. 

Na výběr máte z pěti cyklostezek – Břeclavské (13,5 km), Poštorenské (11,5 km), Lednické (18 km), Valtické (24 km) a chcete-li si „dát do těla, vydejte se na Knížecí stezku (98 km). Ta vás zavede až do Dolního Rakouska. 

Architektonické perly jižní Moravy

Pamětihodnosti v tomto koutu vlasti rozhodně stojí za pozornost. O tom svědčí i skutečnost, že je Lednicko-valtický areál zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.  Tou nejzajímavější památkou, kterou na svém cyklovýletu „potkáte“, je zámek v Lednici, jeden z nejkrásnějších zámků v celé České republice. Tato majestátná stavba vám nabízí tři prohlídkové okruhy - reprezentační sály, soukromé apartmány a především děti nadchnou dětské pokoje a Muzeum loutek. Ve sklepě zámku si ještě prohlédněte umělou barokní krápníkovou jeskyní Grotta. Nevynechejte ani skleník a zámecký areál. A odtud pokračujte v cestě za dalšími památkami.

 

Na cyklostezkách vás uchvátí nejen památky….

…Nadchne vás i okolní krásná příroda, kterou budete obklopeni. A když vám navíc vyjde počasí, aktivní odpočinek nebude mít chybu. A co večer, až odložíte kolo? Nezapomeňte, že jste ve vinařském kraji

Poznávejte krásu jižní Moravy ze sedla jízdního kola. Rozhodně si projeďte Lednicko-valtický areál. Že cykloturistice příliš neholdujete? Nevadí, romantické kouzlo tohoto kraje si vychutnáte také jako pěší turista.

19.3.2015

Vážení návštěvníci, vítejte na nově spuštěném webu hotelu Princess v Lednici. Připravili jsme pro vás nové internetové stránky, kde naleznete náš kompletní přehled pokojů, aktuální informace, ceník ubytování, fotogalerii našeho hotelu a samozřejmě veškeré kontaktní údaje.

+

Rychlá rezervace ubytování - zjištění termínu

Odesláním tohoto formuláře vytvoříte předrezervaci ubytování ve zvoleném termínu.
Po zpracování Vás budeme kontaktovat.

Hotel Princess rychlý kontakt

21. dubna 717
691 44 Lednice
Česká republika

Tel.: +420 775 877 778
e-mail: info@hotelprincess.cz

Kudy k nám


21. dubna 717, 691 44 Lednice


Copyright © 2024 H-Princ s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Stránky vytvořilo studio: Pixel Design | Home | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek